Pierwsza Komunia Święta

Przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej rozpoczynają się na początku roku szkolnego trzeciej  klasy szkoły podstawowej.

Należy:

• wypełnić formularz z podstawowymi danymi dziecka i rodzica ( złożenie wypełnionego formularza w kancelarii parafialnej - do końca września jest równoznaczne z przyjęciem dziecka do grona przygotowujących sie do sakramentu). Formularz można pobrać w kancelarii parafialnej, lub na spotkaniu rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w kościele;
  • jeśli dziecko było ochrzczone w innej parafii, należy dostarczyć świadectwo chrztu dziecka;
  • jeśli rodzina nie podlega opiece duszpasterskiej Wojskowej Parafii w Świętoszowie (patrz: obszar parafii) powinna mieć także zgodę od swojego księdza proboszcza na przystąpienie do przygotowań i Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej poza parafią zamieszkania.

Proboszcz po zasięgnięciu opinii od katechetów podejmuje de­cyzję o dopuszczeniu dziecka do pierwszej spowiedzi i Komu­nii Świętej na podstawie:

a) systematycznej, całorocznej katechizacji szkolnej;
b) systematycznej, comiesięcznej katechizacji parafialnej
(s
potkania przygotowujące do sakramentów odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godzinie 11.30)
c) uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i nabożeństwach parafialnych;
d) odpowiedniego poziomu wiedzy religijnej.

W wyjątkowych wypadkach, z uzasadnionych przyczyn, nale­ży przeprowadzić egzamin. Dziecko nie uczęszczające na katechizację nie może być dopuszczone do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

św. Augustyn