I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski  pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.

2. Szczególnym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia są Msze roratnie, które sprawowane są od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 18:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież z lampionami.

3. Wspomnienia liturgiczne rozpoczynającego się tygodnia:

w środę będziemy obchodzić święto Św. ANDRZEJA, Apostoła

w sobotę wspomnienie Św. FRANCISZKA KSAWEREGO, prezbitera.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie,  zakonne i misyjne. W piątek od godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź pierwszopiątkowa. W sobotę o godz. 17:00 spotkanie formacyjne parafialnego koła różańcowego a  od godz. 17:30 różaniec.

5. Od dzisiaj można nabyć świece „Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”
(w cenie mała 10 zł, duża 18 zł i kula 22 zł.), są również poświęcone opłatki oraz kalendarze Ordynariatu Polowego ścienne i kieszonkowe na rok 2023.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

7. Tradycyjnie jak co roku w czasie Adwentu zbieramy produkty żywnościowe trwałe – długoterminowe, z których parafialny zespół Caritas przygotuje paczki dla rodzin potrzebujących wsparcia. Można przynosić do zakrystii lub zostawić w kruchcie przy szklanych drzwiach w przygotowanych kartonach.

8. Spotkanie  „Koła Biblijnego” w poniedziałek po Mszy Św.

9. Zbiórka dla ministrantów w piątek po Mszy św.

10. Dzieci zapraszamy na Msze św. niedzielne o godz. 12:00.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

12. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii w tym roku odbędą się od 9 do 11 grudnia.

Każda prawdziwa miłość musi mieć swój Wielki Piątek.

krd. Stefan Wyszyński

Polecamy